1- SATINALMA

Firmamıza gelen ürünler girdi kalite kontrol raporu sonucunda değerlemesi yapılıp, kabul, şartlı kabul ve red olarak satınalma prosesi başlamış olur.

 

2- FÜMİGASYON

Satınalma prosesinden geçen ürünler haşere ve zararlı dış etmenlere karşı korunabilmesi için fümigasyona tabii tutulur. bu uygulama, ürünlerin deform olmasını engeller ve sağlığa uygun koşullarda taze kalmasını sağlar.

 

3- UV KONTROL

Ürünler Ultraviyole ışık yardımıyla uzman personellerimiz tarafından kontrol edilerek risk taşıyan ürünler ayıklanır. Bu işlemden başarı ile geçen ürünler, işleme prosesine devam eder.

 

4- BOYLAMA

Bu proseste incirler boylama eleğinden geçirilerek büyüklüklerine göre ebatlarına ayrılır. TS 541 standartlarına göre 1 ile 10 numara arası sınıflandırılması yapılıp bir sonraki aşamaya devam eder.

 

5- ÖN AYIKLAMA

Ayıklama bölümünde firmamızın işletme standartlarına uygun olmayan fiziksel kusular (ezik, çürük yırtık, vb.) ayrımı yapılır.

 

6- YIKAMA

Belirli proseslerden geçen incirler toz vb. yabancı maddelerden arındılmak maksadıyla en modern teknik donanımla hijyenik şartlarda tuzlu su ile yıkanıp temizlenerek bir sonraki aşamaya uygun hale getirilir.

 

7- KURUTMA ve FIRINLAMA

Steril hale getirilmiş incirlerin kurutma odasına alınması ile yıkamadan kaynaklanan nem oranının TS 541 standartları muhteviyatına uygun hale getirmek üzere kurutma işlemine tabi tutulur.

 

8- NİHAİ AYIKLAMA

Bu prosese kadar ulaşabilen ürünler işleme ve paketleme bölümüne sevkedilmeden önce uzman personel tarafından nihayi hassas seçim yapılıp son birkez daha kontrolden geçirilir.

 

9- LABORATUVAR

Laboratuvar bölümünde her proses sonrasında ürünler çeşitli testler yapılarak TS 541 standatlarına uygunluğu kontrol edilir.

 

 

10- İŞLEME ve ŞEKİLLENDİRME

İşleme prosesine gelen ürünler yurt içi ve yurt dışı müşterilerimizin çeşitli işleme ve şekillendirme taleplerine göre personellerimiz tarafından dikkatli ve estetik bir uygulama yapılır.

 

11- FİNAL KALİTE KONTROL

Başarıyla tüm proseslerden geçen ürünlerin paketleme ve kolileme bölümüne sevk olmadan önce işletme standartlarımıza, Türk Gıda Kodeksine, ve mevzuatına uygunluğu son birkez daha kontrol edilir. Standartlara uygun olmayan  ürünler ayrılır.

 

12- PAKETLEME VE KOLİLEME

Hijyenik şartlarda paketlemesi yapılan ürünler modern selefon makinalarımızda selefonlanıp kolileme işlemi yapılır.

 

13-NİHAİ ÜRÜN DEPOLAMA

Hazırlanmış olan ürünler özel ambalajlarında nihai ürün depolama şartlarına uygun olarak depolama yapılır. Burada son kalite kontrolden geçen partiler sevkiyata hazır bekletilir

 

14- SEVKİYAT

Son kalite kontrolünden geçen ürünler taşıma ve sevkiyat talimatına göre yurtiçi veya yurtdışı lojistiği yapılır.